Zbiórka na materiały medyczne i leki dla rannych na Ukrainie - Szpital Medfemina | Wrocław

Zbiórka na materiały medyczne i leki dla rannych na Ukrainie

Kochani❤️, nazywam się Kateryna Masich, jestem Ukrainką🇺🇦, lekarzem, który pracuje w szpitalu Medfemina we Wrocławiu. Wszystkich ludzi dobrej woli proszę o wsparcie moich sióstr i braci, którzy walczą, giną i są ranieni nie tylko w obronie wolnej Ukrainy, ale też wolnej Polski i Europy💔. Razem ze szpitalem Medfemina❤️ z Wrocławia uruchamiam zbiórkę funduszy na najpotrzebniejsze materiały medyczne i leki.
Za zebrane środki zakupimy i niezwłocznie wyślemy na Ukrainę do najbardziej potrzebujących miast następujące rzeczy:

✅ Płyny infuzyjne – są potrzebne do podawania kroplówek rannym (Optilite/ Sterofundin/ NaCl 0,9 %),
✅ Wenflony oraz plastry do ich mocowania,
✅ Płyny do dezynfekcji ran (np. Octenisept),
✅ Antybiotyki do podawania rannym:
👉 Metronidazol
👉 Biofazolin ( fiolki po 1g i 2g)
👉 Ceftriakson (fiolki po 1 g i 2 g)
👉 Augmentin 1,2 g
✅ Leki przeciwbólowe do podania dożylnego osobom rannym: Paracetamol 1g; Pyralgin 2,5 g; Ketonal 100 mg,
✅ Opatrunki (chusty, gaziki, bandaże) do opatrywania ran,
✅ Systemy do infuzji (podawania kroplówek rannym).

Zarząd szpitala Medfemina, w którym pracuję, wpłacił już 20.000 złotych, bardzo chcę uzbierać 100.000❗️ i wysłać całą ciężarówkę materiałów medycznych na Ukrainę. Każdy może pomóc, wpłacając choćby 👉5 zł. Każde 5 zł jest dla nas bardzo ważne, bo to koszt jednej butelki soli fizjologicznej do kroplówki dla kogoś rannego. Twoje 👉5 zł uratuje więc życie konkretnego rannego, który stanął bronić swojej i naszej wolności💙💛. Tutaj możesz wesprzeć naszą zbiórkę: 👉 https://zrzutka.pl/c2bkg3

Z każdej wydanej złotówki skrupulatnie się tutaj rozliczę. Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie! Chwała Ukrainie🇺🇦! Chwała Polsce i Polakom🇵🇱!

Bardzo proszę udostępnij mojego posta wszystkim swoim znajomym. Daj im znać, żeby wpłacili choćby po 5 zł, to bardzo ważne❣️

PS: Przyjechałam do Polski 7 lat temu z małego miasteczka Dubno w obwodzie Rówieńskim. Od tego czasu leczę w Polsce, tutaj zdobyłam specjalizację medyczną. Wiem, jak wielu dobrych ludzi mieszka w tym kraju i do nich zwracam się z tą prośbą.
——————————————————
Шановні❤️, мене звати Катерина Масіч, я українка🇺🇦, лікар, що працює у лікарні Medfemina у Вроцлаві. Всіх людей доброї волі прошу підтримати моїх сестер і братів, які воюють, гинуть, отримують поранення не тільки за вільну Україну, але також за вільну Польщу і Європу💔. Разом із лікарнею Medfemina❤️ я відкриваю збір коштів на найнеобхідніші медичні матеріали та ліки.
На зібрані кошти ми придбаємо медикаменти та відправимо їх в Україну до найбільш потребуючих міст:

✅ Інфузійні рідини – необхідні для введення крапельниць пораненому (Optilite / Sterofundin / NaCl 0,9%),
✅ Катетери та пластирі для їх фіксації,
✅ Рідини для дезінфекції ран (наприклад, Octanisept),
✅ Антибіотики, які призначаються пораненому:
👉 Метронідазол
👉Біофазолін (флакони по 1 г і 2 г)
👉 Цефтріаксон (флакони по 1 г і 2 г)
👉 Аугментин 1,2 г
✅ Знеболюючі для внутрішньовенного введення постраждалим:
Парацетамол 1г; Піралгін 2,5 г; Кетонал 100 мг,
✅ Перев’язувальний матеріал (марлі, бинти) для перев’язки ран,
✅ Інфузійні системи (для крапельного введення пораненим).

Керівництво лікарні «Медфеміна», де я працюю, вже внесло 20 тис. злотих, я хочу зібрати 100 тис.❗️ злотих і відправити в Україну цілу вантажівку медичних матеріалів. Допомогти може будь-хто, заплативши навіть 👉 5 злотих. Кожні 5 злотих для нас дуже важливі, бо стільки коштує одна пляшка фізіологічного розчину для потерпілого. Ваші 👉5 злотих врятують життя конкретному пораненому, який став на захист своєї та нашої свободи💙💛. Ви можете підтримати наш збір коштів: посилання на збір коштів :
👉 https://zrzutka.pl/c2bkg3

За кожен витрачений злотий я буду ретельно звітувати. Всіх людей доброї волі прошу підтримати цю ініціативу! Слава Україн🇺🇦і! Слава Польщі🇵🇱!
Будь ласка, поділіться цим постом з усіма своїми друзями, що проживають в Польщі. Пам’ятайте, що навіть 5 злотих, може врятувати життя❣️

PS: Я приїхала до Польщі 7 років тому з невеликого містечка Дубно на Рівненщині. Відтоді я лікую в Польщі, тут здобула медичну спеціалізацію. Я знаю, скільки хороших людей живе в цій країні, і звертаюся до них з цим проханням.