Żylaki - Szpital Medfemina | Wrocław
YT FB
flowers flowers 2 3

Żylaki

Badanie USG Doppler kończyn dolnych

USG Doppler jest badaniem służącym do jak najwcześniejszego wykrywania nawet niewielkich schorzeń żył. Te schorzenia, nie zdiagnozowane odpowiednio wcześnie, mogą prowadzić do wielu poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Przeczytaj o tym więcej tutaj.


Leczenie laserowe żylaków kończyn dolnych – EVLT

Żylaki nóg to patologicznie poszerzone fragmenty żył powierzchownych, są wynikiem uszkodzenia zastawek żylnych, objawem refluksu i zastoju krwi w kończynach dolnych, czyli przewlekłej niewydolności żylnej. Często powodują ból, opuchliznę nóg i uczucie ich zmęczenia i ciężkości. Mogą prowadzić do przykrych konsekwencji, łącznie ze zmianami skórnymi i powikłaniami zakrzepowo zatorowymi. Dlatego osoby, które mają skłonności do powstawania żylaków, powinny skonsultować dolegliwość z lekarzem, aby jak najszybciej zastosować odpowiednią metodę leczenia.

Przeczytaj o tym więcej tutaj.


Leczenie chirurgiczne żylaków kończyn dolnych

Żylaki kończyn dolnych to poszerzone naczynia żylne powierzchowne nóg. Początkowo objawiają się w postaci pajączków i przebarwień na powierzchni skóry nóg (wtedy jeszcze nie mówimy o żylakach), z czasem doprowadzając do pojawienia się splotów żył widocznych pod skórą. Żylakom kończyn dolnych towarzyszy często uczucie „ciężkości nóg” i obrzęk kończyn. Nie leczone mogą doprowadzać do krwawienia miejscowego, epizodów zapaleń żył, jak również do powstania owrzodzeń na podudziach. Trzeba też nadmienić, że nieleczone żylaki kończyn dolnych zwiększają ryzyko chorób zakrzepowo-zatorowych (m.in. zakrzepicy żył kończyn dolnych, zatorowości płucnej, udarów) aż 4 razy!

Przeczytaj o tym więcej tutaj.


Skleroterapia

Skleroterapia to nowoczesna metoda leczenia pajączków, żylaków polegająca na wstrzyknięciu do zmienionej chorobowo żyły specjalnego środka chemicznego, który powoduje obkurczenie ścian naczynia. Skleroterapia jest zabiegiem wykonywanym w trybie ambulatoryjnym, nie powoduje poważnych działań niepożądanych.

Przeczytaj o tym więcej tutaj.

 

Call Now Button