Cięcia cesarskie w pandemii SARS-CoV-2 - Szpital Medfemina | Wrocław

Cięcia cesarskie w pandemii SARS-CoV-2

Ze względu na pandemię wirusa SARS-CoV-2 podjęliśmy w naszym szpitalu szczególne środki ostrożności, aby zapewnić naszym Pacjentkom i personelowi bezpieczne warunki do porodu oraz pobytu. Poniżej w skrócie przedstawiamy część podjętych przez nas działań:

1. Ze względu na ograniczoną ilość łóżek o umieszczeniu pacjentki w planie operacyjnym decyduje kolejność kwalifikacji, która odbywa się około 36 tygodnia ciąży.
  2. Wszystkie pacjentki zakwalifikowane do planowego cięcia cesarskiego podlegają obowiązkowemu testowi antygenowemy na obecność wirusa SARS-CoV-2 w dniu przyjęcia do szpitala. Cięcia cesarskie są wykonywane wyłącznie pacjentkom z negatywnym wynikiem testu antygenowego. Pacjentki z pozytywnym wynikiem testu są kierowane do specjalistycznego oddziału zajmującego się pacjentkami zakażonymi koronawirusem.
  3. Osoby towarzyszące pacjentkom podczas całego pobytu w naszym szpitalu (pakiet Orchidea) podlegają obowiązkowemu testowi antygenowemu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Test jest wykonywany podczas przyjęcia do szpitala.
  4. Osoby towarzyszące pacjentkom podczas porodu (pakiet Róża) podlegają obowiązkowemu testowi antygenowemu na obecność wirusa SARS-CoV-2.
  5. Wszystkie miejsca pobytu pacjentek są regularnie odkażane oraz zamgławiane specjalistycznym preparatem dezynfekcyjnym.
  6. Cały personel szpitala podlega regularnemu testowaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2 testami antygenowymi.