UA YT FB
flowers flowers 2 3

Cięcia cesarskie w pandemii SARS-CoV-2

Ze względu na pandemię wirusa SARS-CoV-2 podjęliśmy w naszym szpitalu szczególne środki ostrożności, aby zapewnić naszym Pacjentkom i personelowi bezpieczne warunki do porodu oraz pobytu. Poniżej w skrócie przedstawiamy część podjętych przez nas działań:

1. W związku z epidemią SARS-CoV-2 oferujemy wyłącznie pobyt w pokojach jednoosobowych.
  2. Ze względu na ograniczoną ilość łóżek o umieszczeniu pacjentki w planie operacyjnym decyduje kolejność kwalifikacji, która odbywa się około 36 tygodnia ciąży.
  3. Wszystkie pacjentki zakwalifikowane do planowego cięcia cesarskiego podlegają obowiązkowemu testowi typu rtPCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 na 3 dni przed zaplanowanym cięciem. Cięcia cesarskie są wykonywane wyłącznie pacjentkom z negatywnym wynikiem testu rtPCR. Pacjentki z pozytywnym wynikiem testu są kierowane do specjalistycznego oddziału zajmującego się pacjentkami zakażonymi koronawirusem.
  4. Osoby towarzyszące pacjentkom podczas całego pobytu w naszym szpitalu (pakiet Orchidea) podlegają obowiązkowemu testowi typu rtPCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 na 3 dni przed zaplanowanym cięciem osoby, której towarzyszą.
  5. Osoby towarzyszące pacjentkom podczas całego pobytu w naszym szpitalu (pakiet Orchidea) nie mogą opuszczać budynku szpitala przez cały czas od momentu przyjęcia do wypisu pacjentki, której towarzyszą. W przypadku opuszczenia szpitala nie będą miały możliwości odwiedzin po raz kolejny.
  6. Osoby towarzyszące pacjentkom podczas porodu (pakiet Róża) podlegają obowiązkowemu testowi typu rtPCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 na 3 dni przed zaplanowanym cięciem osoby, której towarzyszą. Po opuszczeniu szpitala w dniu, w którym nastąpił poród osoby towarzyszące nie będą miały możliwości odwiedzin po raz kolejny.
  7. Podczas pobytu na oddziale interakcja pomiędzy pacjentkami oddziału została znacznie ograniczona, w większości przypadków do zera.
  8. Wszystkie miejsca pobytu pacjentek są regularnie odkażane oraz zamgławiane specjalistycznym preparatem dezynfekcyjnym.
  9. Cały personel szpitala podlega regularnemu testowaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2 testami typu rtPCR.