Co to jest wysiłkowe nietrzymanie moczu? - Szpital Medfemina | Wrocław

Co to jest wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to niezamierzone oddawanie moczu podczas aktywności lub wysiłku, takiego jak kaszel, śmiech lub ćwiczenia. Jest ono spowodowane osłabieniem mięśni dna miednicy. Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest częstym schorzeniem, dotykającym 1 na 3 kobiety. Stan ten może mieć znaczący wpływ na życie codzienne, wpływając na zwykłe czynności, relacje międzyludzkie i samopoczucie emocjonalne. Może wystąpić na każdym etapie życia, a zmiany w miednicy spowodowane porodem, operacje w obrębie miednicy i starzenie zwiększają ryzyko nietrzymania moczu.

tagi: wysyłkowe nietrzymanie moczu, leczenie nietrzymania moczu, nietrzymanie moczu wrocław, metody leczenia nietrzymania moczu

Małoinwazyjne leczenie nietrzymania moczu Bulkamid
8 900 ,-