Czego mogę się spodziewać w dniu zabiegu? - Szpital Medfemina | Wrocław

Czego mogę się spodziewać w dniu zabiegu?

Zabieg z użyciem produktu Bulkamid jestmmałoinwazyjny, nie wymaga żadnych cięć animnacięć, a jego wykonanie zajmuje zwykle około 10mminut. Zabieg odbywa się najczęściej w warunkachmambulatoryjnych lub oddziale chirurgii jednego dniam i zwykle możesz wrócić do domu tego samego dnia. Przed zabiegiem lekarz omówi z Tobą, czy należy zastosować znieczulenie miejscowe czy ogólne, aby zmniejszyć dyskomfort związany z zabiegiem. Większość pacjentek zostaje poddana zabiegowi z użyciem produktu Bulkamid w znieczuleniu miejscowym i czuje jedynie lekkie ukłucie gdy igła wchodzi w ścianę cewki moczowej. Podczas zabiegu do cewki moczowej zostanie wprowadzony uretroskop, umożliwiający przeprowadzenie zabiegu pod stałą kontrolą wzrokową. Trzy lub cztery porcje produktu Bulkamid (1,5–2 ml całkowitej objętości, co odpowiada nieco mniej niż połowie łyżeczki) zostaną umieszczone w tkance cewki moczowej w celu zwężenia światła cewki moczowej i umożliwienia jej zamknięcia podczas aktywności lub wysiłku, zapobiegając w ten sposób wyciekowi moczu. Uretroskop usuwa się po zakończeniu wstrzyknięcia i leczenie jest zakończone.