Jakie zagrożenia wiążą się z zastosowaniem produktu Bulkamid? - Szpital Medfemina | Wrocław

Jakie zagrożenia wiążą się z zastosowaniem produktu Bulkamid?

W ciągu ostatnich 15 lat Bulkamid zastosowano u ponad 70 000 kobiet z wysiłkowym nietrzymaniem moczu w 25 krajach. W tym czasie odnotowano niewielką liczbę powikłań lub incydentów medycznych i nie zgłoszono żadnych powikłań długoterminowych. Jednak, jak w przypadku każdego zabiegu, mogą wystąpić powikłania. Mogą to być: przejściowy ból podczas zabiegu i wkrótce po nim (może on zostać ograniczony poprzez zastosowanie znieczulenia lub leków przeciwbólowych), niewielka ilość krwi w moczu, opóźniona mikcja, bolesna mikcja i/lub infekcja dróg moczowych. Powikłania te są zwykle przejściowe i ustępują w ciągu kilku dni. W bardzo rzadkich przypadkach pacjentki mogą odczuwać trudności w normalnym oddawaniu moczu i mogą wymagać czasowego użycia jednorazowego cewnika w celu opróżnienia pęcherza. Stan ten zwykle ustępuje w ciągu 24 godzin. Podobnie jak w przypadku każdego leczenia, istnieje możliwość, że wstrzyknięcie produktu Bulkamid nie przyniesie żadnych korzyści. Ponadto, jeśli występuje u Ciebie nietrzymanie moczu o innym charakterze, takie jak naglące nietrzymanie moczu lub jeśli nasilenie nietrzymania moczu się zwiększy, Bulkamid może nie być skutecznym zabiegiem dla Ciebie.