Biopsja mammotomiczna piersi - Szpital Medfemina | Wrocław
YT FB
flowers flowers 2 3

Biopsja mammotomiczna piersi

Dr. n. med. Zbigniew Obuszko:

Biopsja mammotomiczna inaczej – biopsja gruboigłowa wspomagana podciśnieniem. (BMU)

Wykonywana jest w celu diagnostyki wyłącznie niepalpacyjnych guzków piersi, (niewyczuwalnych w badaniu fizykalnym). Ma zastosowanie zazwyczaj przy guzkach o średnicy do około 10 mm. Przeprowadza się ją pod kontrolą USG, w znieczuleniu miejscowym i trwa około 15 min. Igłę wprowadza się jeden raz i pobiera się kilka wycinków bez konieczności każdorazowego wyciągania igły z piersi. W przypadku bardzo małych guzków udaje się często usunąć guzek w całości ale nie jest to jej celem, dlatego przed jej wykonaniem pacjentka otrzymuje informację, że procedura ma jedynie charakter diagnostyczny, a nie służy, jak deklarują niektórzy „wyssaniu całego guzka„. Stąd w kontrolnych badaniach USG, normalną rzeczą jest odnajdowanie fragmentu guzka w miejscu wykonanej w przeszłości biopsji. Biopsja mammotomiczna jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym.

W szpitalu Medfemina we Wrocławiu biopsje mammotomiczne wykonuje dr n. med. Zbigniew Obuszko, doświadczony chirurg – onkolog.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń! tel. (71) 333 000 3 lub napisz do nas: szpital@medfemina.pl

 

tagi: biopsja, biopsja piersi, biopsja mammotomiczna, biopsja cienkoigłowa, onkolog wrocław, chirurg wrocław, rak piersi, guzek piersi, biopsja piersi wrocław

Call Now Button