Pobyt w szpitalu Medfemina - Szpital Medfemina | Wrocław
YT FB
flowers flowers 2 3

Pobyt w szpitalu Medfemina

Poniżej prezentujemy opis jak od strony praktycznej wygląda poród oraz pobyt w szpitalu Medfemina.

Przed przyjęciem do szpitala

Po odbyciu wizyty kwalifikacyjnej około 35 tygodnia ciąży i podpisaniu umowy, w której określamy wspólnie możliwy termin zgłoszenia się do szpitala, będziecie już pod naszą troskliwą opieką. Na Wasze przyjęcie będzie oczekiwał kompletny zespół dyżurny składający się z położnych, lekarzy położników, neonatologa, anestezjologa oraz pielęgniarek.

Przyjęcie do szpitala

Po przybyciu do szpitala zostaniecie objęci intensywnym nadzorem około-porodowym. Na izbie przyjęć lekarz wykona USG, badanie ginekologiczne oraz KTG (sprawdzi akcję serca płodu i napięcie mięśnia macicy).

W przypadku przyjęcia do szpitala, zostaniecie skierowani na salę pobytową na oddziale, przejdziecie tam w asyście lekarza położnika lub położnej. Na sali zostaniecie w pierwszej kolejności zapoznani z funkcjonowaniem oddziału oraz wszystkich urządzeń technicznych usprawniających pracę oddziału i poprawiających komfort Waszego pobytu. Położna wytłumaczy, w jaki sposób używać multimedialnego systemu obsługi pacjentki, jak korzystać z elektrycznie sterowanych łóżek, w jaki sposób wezwać natychmiastową pomoc używając systemu przywoławczego, który znajduje się przy każdym łóżku pacjentki oraz w każdej toalecie. Jeżeli będzie taka potrzeba zostaniecie objęci około-porodowym nadzorem KTG, urządzenia tego systemu także znajdują się w każdej sali, a nadzór jest prowadzony w całym budynku szpitala przez położne i lekarzy.

Zostanie Wam także zaprezentowane aktualne menu, z którego każda nasza Pacjentka może wybrać swoje posiłki według własnych preferencji. Przekażemy Ci koszulę porodową, szlafrok, ręczniki, podkłady chłonne, wkładki poporodowe higieniczne, akcesoria do mycia i pielęgnacji ran itp. itd. Nie martwcie się, jeżeli czegoś zapomnicie, jesteśmy przygotowani aby Was wyposażyć w podstawowe akcesoria higieniczne (szczoteczka do zębów, pasta, jednorazowe kapcie itp. itd). W każdej łazience znajduje się suszarka, pięknie pachnący żel do mycia ciała i szampon. Wszystkie pokoje pacjentek są wyposażone w stanowiska do pielęgnacji noworodka oraz kompletny zestaw kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji. Do Waszej dyspozycji jest szafa, ekran multimedialny z internetem, wi-fi oraz klimatyzacja. Wszystkie pokoje są specjalnie wyciszone tak, aby Wasz pobyt był maksymalnie komfortowy.

Przygotowanie do cięcia cesarskiego

Podczas Twojego pobytu na oddziale, ale jeszcze przed cięciem cesarskim, pielęgniarka lub położna przygotuje Cię do zabiegu: pobierze krew, założy wkłucie dożylne, podłączy leki (jeżeli jest taka potrzeba). Lekarz anestezjolog zbierze wywiad, aby dobrać jak najlepszą dla Ciebie formę znieczulenia, lekarz neonatolog przeprowadzi rozmowę dotyczącą przebiegu ciąży, zapozna się z Twoimi wynikami badań. W każdej chwili członkowie naszego zespołu będą gotowi aby odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych procedur przekażemy Cię na salę cięć cesarskich.

Na sali cięć cesarskich

Sala operacyjna cięć cesarskich wyposażona jest w zaawansowany technologicznie sprzęt medyczny służący zarówno do znieczulenia Pacjentki, jak i zadbania o bezpieczeństwo  jej i dziecku. Powietrze na salę cięć cesarskich doprowadzane jest ze specjalnego systemu wentylacyjnego, czyste mikrobiologicznie oraz o odpowiednich parametrach zarówno temperatury jak i wilgotności. Na sali opiekować się Tobą będą: lekarz anestezjolog wraz z pielęgniarką anestezjologiczną, dwóch lekarzy ginekologów- położników przeprowadzających cięcie cesarskie oraz wspomagające ich instrumentariuszka i asystująca położna. Na sali jest obecny także neonatolog, który natychmiast po wydobyciu zaopiekuje się Waszym dzieckiem, które po badaniu zostanie przekazane najpierw Tobie, a następnie w czułe ramiona Twojego partnera (oczywiście jeżeli wyrazi na to chęć). Po zakończeniu cięcia cesarskiego zostaniesz przekazana na salę intensywnego nadzoru medycznego lub bezpośrednio do Twojego pokoju na oddziale, gdzie wszystkie ważne funkcje życiowe będą monitorowane zgodnie z aktualnymi szpitalnymi procedurami.

Po cięciu cesarskim

Po pierwsze i najważniejsze kładziemy w naszym szpitalu duży nacisk na intymny i głęboki kontakt rodziców z nowonarodzonym dzieckiem. Położna przekaże Ci noworodka tak, abyście mogli przebywać w kontakcie skóra do skóry, pomoże przy pierwszym przystawieniu do piersi oraz zadba o Twoje bezpieczeństwo kontrolując parametry życiowe oraz stan położniczy. Zadba o Twoje posiłki oraz napoje tak, żebyś nie była ani głodna ani spragniona (oczywiście zgodnie zaleceniami medycznymi dotyczącymi Twojej diety), wspomoże Cię także w zakresie higieny. W ciągu pierwszych kilku godzin po cięciu cesarskim nad Twoim komfortem czuwają zespół położniczy, która przebywa z Tobą przez cały czas, zespół anestezjologiczny, dbający o to abyś nie odczuwała bólu poporodowego oraz, w razie potrzeby, zespół neonatologiczny mogący zająć się noworodkiem. Cały zespół oddziału jest do Twojej natychmiastowej dyspozycji na każde wezwanie.

Dalszy pobyt w szpitalu

Pobyt poporodowy w szpitalu Medfemina trwa w większości przypadków 48 godzin po cięciu cesarskim. W ponad 99% przypadków jest to czas wystarczający na odpowiednią rekonwalescencję po przebytym cięciu cesarskim oraz zdobycie przez „świeżo upieczonych” 🙂 rodziców umiejętności pielęgnacji i sprawowania opieki nad noworodkiem. W pozostałym 1% przypadków w dyspozycji personelu medycznego jest przedłużenie Waszego pobytu o dodatkową dobę. Przedłużenie pobytu zdarza się niezwykle rzadko, dotychczas nie było w działalności szpitala potrzeby dalszej, patologicznej hospitalizacji.

Dodatkowy dzień pobytu jest zapewniany w każdym pakiecie porodowym. Podczas pobytu w szpitalu otrzymacie instruktaż i wsparcie w zakresie:

  • kąpieli i codziennej pielęgnacji noworodka,
  • karmienia piersią i laktacji (jeżeli zdecydujesz się na karmienie naturalne),
  • samo-pielęgnacji w połogu,
  • rozpoznawania ewentualnych niepokojących objawów u noworodka,
  • udzielania pierwszej pomocy Waszemu maleństwu przy zachłyśnięciu lub bezdechu,
  • radzeniu sobie z babyblues, jeżeli wystąpi 🙂

 

Jeżeli macie dodatkowe pytania związane z porodem lub pobytem w szpitalu Medfemina, chętnie odpowiedzą na nie pracownicy naszej recepcji lub nasze położne bezpośrednio podczas Waszej wizyty w szpitalu, mailowo lub telefonicznie.

Call Now Button