Zabieg usunięcia ognisk endometriozy oraz torbieli jajnika. - Szpital Medfemina | Wrocław

Zabieg usunięcia ognisk endometriozy oraz torbieli jajnika.

👉 Endometrioza – walka z tą groźną chorobą praktycznie nie ustaje. Niestety, nie ma tygodnia, abyśmy nie operowali pacjentki z endometriozą. Polega ona na nieprawidłowym wszczepieniu się komórek błony śluzowej macicy (tzw. endometrium) w inne tkanki organizmu. Opowiadamy o niej przy każdej możliwej okazji (również tutaj: /endometrioza-2), bo z tą chorobą ❗ można i trzeba walczyć.
Niedawno zgłosiła się do nas 👩 Pacjentka z mocnymi bólami podbrzusza w czasie miesiączki. Wykonano szereg badań, aby postawić trafną diagnozę. Potwierdzono, że konieczne jest leczenie operacyjne (torbiel jajnika 6 cm, zrosty, ogniska na pęcherzu i w jelicie). 👨‍⚕️ Dr Marek Kwiecień oraz 👩‍⚕️ dr Anna Janusz przeprowadzili zabieg laparoskopowy, podczas którego usunięto wszystkie ogniska. To jeden z wielu przykładów, najważniejsze jednak, że znów się udało 😊.
Nie byłoby to możliwe bez wcześniejszych konsultacji lekarskich. Jeśli zatem podejrzewacie, że dzieje się z Wami coś niepokojącego, albo po prostu chcecie się upewnić, że wszystko jest w porządku, zapraszamy do Medfeminy! Pod tymi numerami można zarezerwować wizytę u naszych specjalistów: ☎️ (+48) 512 897 055 lub ☎️ (+48) 512 897 225.