Zabieg usunięcia guza macicy - dr Zofia Borowiec i dr Marek Kwiecień - Szpital Medfemina | Wrocław

Zabieg usunięcia guza macicy – dr Zofia Borowiec i dr Marek Kwiecień

Najbardziej niestabilnym, hormonalnym okresem w życiu kobiety jest menopauza. W tym czasie wszystkie zmiany takie jak ✅ mięśniaki macicy, ✅ polipy i ✅ torbiele pomimo, że przez wiele lat pozostawały stabilne w obserwacji mogą nagle urosnąć.
Tak było w przypadku pacjentki, która zgłosiła się do nas na zabieg 👉 laparoskopowego usunięcia macicy. Po dokładnej analizie przypadku, z uwagi na bezpieczeństwo onkologiczne, zaproponowaliśmy usunięcie guza macicy drogą laparotomii (polega ona na otwarciu jamy brzusznej przy znieczuleniu ogólnym i daje chirurgowi dostęp do narządów rodnych), ponieważ zmiana potroiła swoją objętość w pół roku.
Pomimo, że sami preferujemy laparoskopię – zawsze ostrożność i bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu. Zabieg przeprowadziła 👩‍⚕️ dr n.med. Zofia Borowiec z 👨‍⚕️ doktorem Markiem Kwietniem. Po niedługim okresie rekonwalescencji pacjentka czuje się dobrze, nie boryka się już z uciążliwymi objawami menopauzy i cieszy się zdrowiem 😊.