Zabieg laparoskopowy - Dr n.med. Zofia Borowiec - Szpital Medfemina | Wrocław

Zabieg laparoskopowy – Dr n.med. Zofia Borowiec

Na dobry początek tygodnia dzielimy się z Wami 📖 radosnym case study naszej Pacjentki. W lipcu zoperowaliśmy laparoskopowo 👩 34-letnią panią, która przeszła już operację usunięcia jajnika (niestety droga laparotomii) z powodu pękniętej torbieli krwotocznej.
Od tamtego czasu nieustannie zgłaszała 👉 problemy z przewodem pokarmowym, 👉 bóle brzucha oraz 👉 bardzo bolesne owulacje. Podczas zabiegu w naszym szpitalu, który przeprowadziła 👩‍⚕️ dr Zofia Borowiec, okazało się, że mieliśmy do czynienia z klasycznym przykładem choroby zrostowej – jamę brzuszną wypełniała sieć błoniastych zrostów, która utrudniała pracę jelit. ❗Groziło to doprowadzenia do stanu niedrożności przewodu pokarmowego, a jednocześnie jej jedyny jajnik był uwięziony w płaszczynowatym zroście z jajowodem i otrzewną ścienną, co dawało bóle owulacyjne z objawami promieniowania do lewej nogi.
Na szczęście udało się odpreparować wszystkie zrosty i pacjentka przechodzi właśnie prawidłową rekonwalescencję 👌. Niedawno odbyła wizytę kontrolną i powoli wraca do aktywności. Bardzo się cieszymy! 💪
Wszystkich zainteresowanych tematem zrostów zapraszamy do obejrzenia live’a dostępnego na Instagramie 🔎 @terazokobietach (we współpracy z fizjoterapeutką ITB Katarzyna Młotek) . Ciekawy, merytoryczny i przystępny materiał dla każdego 👍. https://www.instagram.com/p/Cf9u3peBeLw/