Zabieg laparoskopowy - dr Marek Kwiecień - Szpital Medfemina | Wrocław

Zabieg laparoskopowy – dr Marek Kwiecień

Współcześnie wykonuje się bardzo dużo 🤰 cięć cesarskich, ale choć w wielu ośrodkach medycznych jest to już standard, o rutynie mówić nie można. Zdarza się, że czasami po takim zabiegu pojawiają się rozmaite powikłania. Jednym z nich jest ❗nieprawidłowe zrośnięcie się mięśnia macicy. W miejscu zszycia powstaje zatoka, w której gromadzą się śluz i krew. Ta wydzielina może ulegać zainfekowaniu i jest często przyczyną wtórnej niepłodności.

Jedynym ze sposobów leczenia jest 👉 zabieg operacyjny – laparoskopowo wycina się starą bliznę wraz zatoką śluzową i na nowo zszywa się macicę. Taka na nowo zeszyta macica ma szansę zagoić się bez tworzenia ślepej zatoki i zwiększyć wytrzymałość mięśnia w czasie ewentualnej ciąży.

O samych cięciach cesarskich możecie poczytać tutaj: 🔎 /ciecia-cesarskie, jeśli natomiast będziecie mieli dodatkowe pytania, warto zadać je osobiście podczas konsultacji. Czekamy na zgłoszenia: ☎️ tel.71 333 000 3 lub szpital@medfemina.pl.

P.S. Na zdjęciu widzicie obraz USG u jednej z naszych pacjentek przed zabiegiem i po zabiegu. Ta czarna łezka to właśnie zatoka w bliźnie po cięciu cesarskim.
Zabieg wykonał 👨‍⚕️ dr Marek Kwiecień.