Wyłuszczenie torbieli lewego jajnika i kauteryzacja jajnika prawego. - Szpital Medfemina | Wrocław

Wyłuszczenie torbieli lewego jajnika i kauteryzacja jajnika prawego.

Zabiegi wykonane 📣 metodą laparoskopową 📣 nie powinny być już dzisiaj niczym wyjątkowym. Operacje przez 👉 „dziurkę od klucza” bez konieczności otwierania pacjentów to standard znacznie ograniczający ryzyko wystąpienia szpetnych blizn.

Oprócz nowoczesnego sprzętu potrzebni są jednak 👩‍⚕️ doświadczeni specjaliści, którzy takie zabiegi potrafią wykonywać. W naszym szpitalu mamy zarówno✅wykwalifikowanych operatorów, jak i ✅ urządzenia.

Jednym z dowodów jest przypadek 19-letniej pacjentki, u której właśnie metodą laparoskopową wykonaliśmy wyłuszczenie torbieli jajnika lewego i kauteryzację jajnika prawego. Operację przeprowadzili 💥 profesor Andrzej Morawski oraz 💥 dr n.med Zofia Borowiec, twórcy projektu

Akcja Laparoskopia

. Pacjentka po zabiegu czuła się dobrze i następnego dnia została wypisana do domu.

⚠️ Apelujemy jednak, szczególnie do młodych pań, by reugularne umawiały się na kontrole z racji bezobjawowego rozwoju podobnych chorób. 🔊 Zdarza się, że obecność guza może prowadzić do problemów z zajściem w ciążę. Wraz z rozwojem guz nabiera większych rozmiarów i może prowadzić do dolegliwości takich jak: dyskomfort w obrębie podbrzusza, pobolewania jamy brzusznej, nudności, zgaga, krwawienie międzymiesiączkowe czy ból pleców.