Prof.zw. dr hab.med. Piotr Wójcicki - Szpital Medfemina | Wrocław

Prof.zw. dr hab.med. Piotr Wójcicki

Specjalizacja: chirurg plastyczny

W 1989 roku uzyskał II stopień specjalizacji z chirurgii plastycznej, w 2012 roku uzyskał tytuł profesora nauk medycznych, a w 2015 roku objął stanowisko profesora zwyczajnego na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Od 2008r do 2018 roku pełnił funkcję Kierownika Kliniki Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu i Ordynatora Oddziału w Polanicy Zdroju.

Odbył indywidualne staże zagraniczne w wielu renomowanych ośrodkach chirurgii plastycznej między innymi w Hospital General Manuel Gea Gonzalez w Mexico City, w Universitätsklinik Für Plastische und Wiederherstellundschirurgie, w Clinica La Luz w Madrycie, oraz w Chang Gung Memorial Hospital w Tajpei na Tajwanie.

W dorobku naukowym posiada ponad 110 prac zamieszczonych w recenzowanych czasopismach naukowych. Ponadto jest współautorem 3 rozdziałów poświęconych chirurgii plastycznej. Siedmiokrotnie był wyróżniany nagrodami naukowymi I stopnia przyznawanymi przez JM Rektora UM we Wrocławiu.

Od wielu lat prowadzi wykłady i zajęcia praktyczne poświęcone prezentacji technik operacyjnych na kursach tematycznych i doskonalących oraz dla studentów IV i V roku Wydziału Lekarskiego i Lekarsko-Stomatologicznego.

Pod kierunkiem prof. Wójcickiego dziewięciu lekarzy uzyskało specjalizację, a trzech chirurgów doktoraty z zakresu chirurgii plastycznej.

Pod kierunkiem Prof.Wójcickiego w 1998 rozpoczął działalność Gabinet Chirurgii Plastycznej . w Polanicy Zdroju, a w 2010r uruchomiono kolejny gabinet we Wrocławiu przy ul. Kukuczki. Obecnie w Klinika Wójcicki zatrudnionych jest jeszcze dwie specjalistki dr n.med Karolina Wójcicka i lek med. Aleksandra Wójcicka.

W ośrodku polanickim wykonywane są głównie zabiegi odmładzające, takie jak podniesienie policzków, operacje powiek, ostrzykiwanie tłuszczem a także korekcyjnie powiększanie i pomniejszanie piersi, korekcja małżowin usznych, abdominoplastyki i odsysanie tłuszczu, korekcje zniekształceń porozszczepowych i blizn oraz wiele, wiele innych. W ośrodku wrocławskim wykonywane są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

.