Medfemina Live - Webinar 08.11.2021 - Szpital Medfemina | Wrocław

Medfemina Live – Webinar 08.11.2021

⚠️W Polsce co roku notuje się ponad 50 tyś nowych przypadków zdiagnozowanego Wysiłkowego Nietrzymania moczu wśród kobiet. 👉Mimo wzrastającej społecznej świadomości, nadal jednak edukacja, możliwości diagnostyki i leczenia są mało rozpowszechnione i dostępne.
W Medfeminie♥️ powstał interdyscyplinarny zespół (lekarsko-fizjoterapeutyczny) łączący nowoczesną metodę małoinwazyjnego zabiegu BULKAMID ® w połączeniu z indywidualnie dopasowaną fizjoterapią uroginekologiczną.
Serdecznie zapraszamy na edukacyjny webinar👏, podczas którego opowiemy Państwu o tej nowoczesnej metodzie leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu BULKAMID®.
Porozmawiamy o:
✅Przyczynach powstawania wysiłkowego nietrzymania moczu;
✅BULKAMID® – co to jest za zabieg ? na czym dokładnie polega i jak się odbywa? jak wygląda procedura przygotowania do zabiegu ? dlaczego jest małoinwazyjny ? dlaczego jest skuteczny ? czy każdy rodzaj nietrzymania moczu można wyleczyć tą metodą ?
✅O fizjoterapii uroginekologicznej – na czym polega, dlaczego podnosi skuteczność w leczeniu ? dlaczego jest ważna ?, co wnosi dodatkowego do całego procesu wyleczenia ?
Wykład poprowadzą:
🔸️Lek.👨‍⚕️ Marek Kwiecień – specjalista ginekolog – położnik
Lek. Marek Kwiecień jest absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu, członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, a od 2015 r. ordynatorem oddziału położniczego Szpitala Medfemina. Głównym przedmiotem jego zainteresowań zawodowych jest ginekologia estetyczna i rekonstrukcyjna.
W swojej codziennej praktyce zajmuje się zarówno operacjami laparoskopowymi i histeroskopowymi, jak również zabiegami klasycznymi. Specjalizuje się w usuwaniu zmian patologicznych w obrębie jajnika, mięśniaków macicy i endometriozy. Operuje także przypadki ciąży pozamacicznej. Dr Kwiecień przeprowadza również zabiegi, których efektem jest znaczna poprawa elastyczności pochwy. Ponadto w jego gabinecie pomoc znajdą kobiety, u których występuje problem wysiłkowego nietrzymania moczu.
🔸️Mgr Fizjoterapii uroginekologicznej👩‍🦱 Izabela Ślęzak Walczybok
Izabela Ślęzak-Walczybok – Mgr fizjoterapii, Dyplomowana Fizjoterapeutka Uroginekologiczna. Praktykujący Instruktor fitness z 21 letnim stażem, Specjalista treningu kobiet w ciąży i po porodzie, Trener personalny kobiet. Pomysłodawczyni projektu FitFemina – Fizjoterapia i Trening Kobiet, organizatorka warsztatów edukacyjnych dla kobiet „Fizjoterapia w połogu” oraz „ Zdrowa mama po porodzie”.
Mimo 21 letniego doświadczenia trenerskiego i pracy z setkami osób, od 3 lat swoją praktykę koncentruję na fizjoterapii uroginekologicznej oraz prawidłowej aktywność fizycznej kobiet w ciąży i po porodzie. W swojej pracy łączy szeroką wiedzę instruktora z fizjoterapią, co jest owocem holistycznego podejścia do człowieka. Na co dzień klientkami są zarówno kobiety w ciąży jak i po porodzie, które potrzebują specjalistycznego podejścia i opieki popartej doświadczeniem. Opiekuje się pacjentkami w okresie połogu oraz z problemami uroginekologicznymi tj: obniżenie narządu rodnego, nietrzymanie moczu i stolca, rozejście mięśni prostych brzucha, osłabienie mięśni dna miednicy, dysfunkcje w obrębie miednicy mniejszej, rozejście spojenia łonowego, ból okolic miednicy mniejszej ect. Stawia na współpracę z pacjentem, dokładność, zaangażowanie, co jest podstawą sukcesu terapii.
Czas trwania spotkania: 1h
Do zobaczenia