Marzec miesiącem Endometriozy c.d. - Szpital Medfemina | Wrocław
YT FB
flowers flowers 2 3

Marzec miesiącem Endometriozy c.d.

Trwa miesiąc świadomości endometriozy, a my przypominamy o tej ❗groźnej chorobie. Oto jeden z przypadków, który obrazuje, na czym polega endometrioza i jak z nią walczyć.

👩 Pacjentka 38 lat, zakwalifikowana do operacji ze względu na bardzo bolesne miesiączki. Ciągłe bóle praktycznie co dzień, również związane z życiem intymnym. Po kilku operacjach z powodu endometriozy wykonanych drogą laparotomii (z przecięciem brzucha) pani została zoperowana u nas w lutym. Stwierdziliśmy 👉 endometriozę IV stopnia tzn. najbardziej zaawansowaną – zmiany w całej miednicy mniejszej oraz na jelitach, bardzo nasilone płaszczyznowe zrosty miednicy mniejszej oraz torbiel czekoladową jajnika lewego. Operacja powiodła się i została wykonana drogą laparoskopii, co wcześniej się nie udało. Wszystkie zmiany endometrialne, również z jelit zostały usunięte przez 👨‍⚕️ profesora Morawskiego w asyście 👩‍⚕️ dr Anny Janusz. Dolegliwości bólowe pacjentki na szczęście ustąpiły 😊.

Call Now Button