Korekta blizny po cięciu cesarskim - Szpital Medfemina | Wrocław

Korekta blizny po cięciu cesarskim

Skąd się wzięły silne, piekące bóle w bliźnie na brzuchu, która powstała 2 lata temu? Diagnoza i prawidłowo określony sposób leczenia to zasługa 👩‍⚕️ dr Zofii Borowiec i 👨‍⚕️ dr Marka Kwietnia, do których pod opiekę trafiła jedna z naszych Pacjentek. Podczas wizyty ginekologicznej okazało się że, w bliźnie po cesarskim cięciu, powstałej właśnie przed dwoma laty, pojawiła się dokuczliwa endometrioza. Jest to 👉 odmiana endometriozy powstająca w wyniku przecięcia komórek błony śluzowej w macicy podczas cięcia cesarskiego. W nowym miejscu znajdują one doskonałe środowisko dla rozwoju i w czasie każdej miesiączki powodują bardzo silne dolegliwości.

Jedyny sposób leczenia endometriozy to właśnie operacja, którą przeprowadzili nasi doświadczeni lekarze 👏. Pacjentka pozbyła się nie tylko przykrych silnych dolegliwości bólowych, ale przy okazji skorygowano estetyczny wygląd blizny (więcej informacji: /korekta-blizny-po-c-c/).

🔊 Apelujemy po raz kolejny: Drogie Panie, jeśli zauważycie u siebie ⚠️ niepokojące dolegliwości, niespodziewane zmiany, albo nawet drobny dyskomfort, zapiszcie się na konsultacje do specjalisty. Być może okaże się, że to tylko jakaś drobnostka, ale może to być – tak jak w powyższym przypadku – konsekwencja czegoś, co wydarzyło się dawno temu. W każdym przypadku służymy Wam radą, pomocą, doświadczeniem ❤️