Historia naszej Pacjentki - Szpital Medfemina | Wrocław

Historia naszej Pacjentki

Usunięcie macicy to operacja, która niesie ze sobą wiele ❗niechcianych konsekwencji. Jedną z tych najsmutniejszych jest koniec marzeń o zajściu w 👶 ciążę, dlatego zanim do takiego zabiegu dojdzie, trzeba najpierw wyczerpać wszystkie inne możliwości.

Historia jednej z naszych 👩 Pacjentek pokazuje, że warto próbować. Pani w wieku 40 lat zgłosiła się do nas z powodu bardzo obfitych miesiączek wykluczających ją z życia zawodowego (co miesiąc na kilka dni). Pacjentka kilkanaście lat temu urodziła dziecko, od niedawna jest w nowym związku i nie wyklucza chęci posiadania drugiego dziecka. Wcześniej była konsultowana przez ginekologów i zaproponowano jej 👉 usunięcie macicy.

Gdy jednak trafiła do nas, pod opiekę doktora 👨‍⚕️ Marka Kwietnia, po dokładnej ocenie rezerwy jajnikowej zaproponowano pacjentce zabieg oszczędzający wyłuszczenie mięśniaków. Śródoperacyjnie w trakcie zabiegu stwierdzono ✅ 4 mięśniaki, z których ✅ 3 uwypukliły się i były już prawie całkowicie na zewnątrz macicy. Tylko jeden z nich położony był w głębi. Usunięcie tych trzech mięśniaków nie sprawiło żadnych trudności, a rany po nich były drobne i powierzchowne 👍.

Największym problemem był czwarty mięśniak, który na szczęście udało się usunąć, a macicę dokładnie pozszywać. Nie możemy powiedzieć, że pacjentka na pewno zajdzie w ciążę i czy uda jej się ją donosić, jednak wciąż może mieć nadzieję 😊. Usunięcie macicy takie szanse by bezpowrotnie przekreśliło, dlatego w każdym przypadku należy rozważyć możliwość alternatywny i postępować w porozumieniu z pacjentką 😊.

Zabieg wykonał 👨‍⚕️dr Kwiecień, którego widzimy na zdjęciu. A to telefony, pod którymi można się umawiać na konsultacje do tego znakomitego specjalisty: ☎️ (+48) 512 897 055 lub ☎️ (+48) 512 897 225