Endometrioza z bliźnie po cięciu cesarskim - dr Anna Kryza - Ottou - Szpital Medfemina | Wrocław

Endometrioza z bliźnie po cięciu cesarskim – dr Anna Kryza – Ottou

Znów wracamy do jednej z najbardziej podstępnych 📣 chorób, z którymi zmaga się wiele naszych pacjentek, a nasi specjaliści starają się, jak mogą im pomóc. Niedawno zgłosiła się do nas 👩 41-letnia pani po cięciu cesarskim. Kilka miesięcy temu zauważyła bolesny guz w obrębie blizny po cc. Zaniepokojona zgłosiła się do 👩‍⚕️ dr Anny Kryzy-Ottou, naszej doskonałej specjalistki.

Wstępne badanie wykazało guza w powłokach skórnych w bliźnie. Takie guzy dają dolegliwości bolesne i są wskazaniem do zabiegu operacyjnego. Dodatkowo mogą ❗rosnąć i rozprzestrzeniać się do tkanek otaczających. Podczas zabiegu guz usunięto. To ważne, bo guzy mają różne rozmiary i obejmują różny zakres tkanek. Skrupulatne wycięcie całości zmiany pozwala na wyleczenie pacjentki. Zmiany mogą nawracać.

Dodajmy, że w naszej klinice podczas cesarskich cięć stosowana jest profilaktyka rozwoju zmian endometrialnych. Jeśli macie więcej pytań, polecamy wizytę u naszej 👩‍⚕️ dr Anny Kryzy-Ottou, która udzieli odpowiedzi: https://medfemina.pl/dr-anna-kryza-ottou/ 👌

.