YT FB
flowers flowers 2 3

Dr Artur Kucharski

Doktor Artur Kucharski jest ginekologiem – położnikiem specjalizującym się również w leczeniu chorób kobiecych. Od 2009 roku zajmuje się także medycyną estetyczną. W 2001 roku uzyskał z wyróżnieniem tytuł specjalisty II stopnia z zakresu położnictwa i ginekologii. W latach 2000-2014 pracował w Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala Specjalistycznego A. Falkiewicza we Wrocławiu. W 2015 roku pracował na stanowisku ordynatora oddziału ginekologiczno – położniczego Szpitala Euromedicare w Lubinie.

Jest jednym z prekursorów zabiegów z zakresu w ginekologii estetycznej we Wrocławiu. W 2012 roku jako jeden z pierwszych lekarzy w Polsce, po szkoleniach u światowej sławy doktora Reda Alinsoda z Kalifornii w USA, w czasopiśmie ogólnopolskim opublikował artykuły na temat ginekologii estetycznej i nowoczesnych metod leczenia. Wówczas wiele z tych zagadnień było jeszcze tematami tabu.

Swoją wiedzę i duże doświadczenie wykorzystuje w przeprowadzaniu zabiegów z zakresu chirurgii estetycznej żeńskich narządów płciowych w tym: plastyki krocza, zwężenia pochwy, rekonstrukcji błony dziewiczej i innych wrodzonych i nabytych wad żeńskich narządów płciowych. Wykonuje również zabiegi labioplastyki metodami deepitelizacji, V plastyki oraz metodą TRIM, przywracające naturalny wygląd warg sromowych mniejszych i większych z możliwością technik lipo transferu i augmentacji kwasem hialuronowym. Ponadto wykonuje zabiegi chirurgicznego usuwania ginekomastii połączone z liposukcją tkanki tłuszczowej piersi u mężczyzn, a także zabiegi leczenia laserowego lekkich postaci wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet, zabiegi rewitalizacji pochwy, a także chirurgiczne zabiegi leczenia cięższych postaci wysiłkowego nietrzymania moczu, metodami slingowymi (TOT, TVT) . Posiada liczne certyfikaty kompetencji z zakresu medycyny estetycznej, w tym stosowania kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, implantacji nici liftingujących.

W trakcie swojej pracy zawodowej wykonał wiele zabiegów plastyki pochwy i krocza u pacjentek z całkowitym wypadaniem lub obniżeniem narządu rodnego, które spowodowało uszkodzenie mięśni dna miednicy, po przebytych ciężkich urazowych porodach. Specjalizuje się również w zabiegach histeroskopowych, a także zabiegach laparoskopowych z zakresu zaawansowanych technik laparoskopowych w takich chorobach jak mięśniaki macicy, torbiele jajników, endometrioza, rekonstrukcja jajowodów, a także w ginekologii onkologicznej.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medyczny Estetycznej i Anti-Aging Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Czynnie podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kongresach, sympozjach i szkoleniach. Jest autorem prac naukowych, w tym stałym konsultantem kilku czasopism.