Czy bolesne miesiączki to normalne? - Szpital Medfemina | Wrocław

Czy bolesne miesiączki to normalne?

Czy ból podczas miesiączek to normalna sprawa? Wiele kobiet od wieków jest utrzymywana w takiej świadomości, tymczasem fizjologicznie miesiączki 👉 wcale nie są bolesne. Gdy jednak taka nasilona dolegliwość występuje i jest regularna, to na podstawie danych, wywiadu jak i również diagnostyki obrazowej, możemy mieć natomiast uzasadnione podejrzenie ❗ endometriozy.
O tym, czym jest endometrioza i jak ją można leczyć, pisaliśmy już wielokrotnie, np. tutaj: /dlaczego-endometrioze-nalezy…. Ostateczną diagnozę zgodnie z zaleceniami światowego towarzystwa endometriozy ustala się 🔬 laparoskopowo. W czasie tej procedury należy usunąć wszystkie zrosty, które często pojawiają się w wyniku tej choroby, a nawet usunąć chirurgicznie wszystkie widoczne ogniska endometriozy. Wczesne podjęcie procedury stwarza dużo większe szanse wyleczenia 👍.
Dodajmy, że doskonałym specjalistą w tej dziedzinie jest u nas 👨‍⚕️ prof. Andrzej Morawski, który zaprasza wszystkie Pacjentki na konsultacje: /profesor-morawski/