Badanie przesiewowe SMA dostępne w naszym Szpitalu. - Szpital Medfemina | Wrocław

Badanie przesiewowe SMA dostępne w naszym Szpitalu.

Drogie Panie, mamy bardzo dobrą wiadomość! 😀. Od niedawna nasz szpital wykonuje bezpłatne 👉 badania przesiewowe SMA, czyli rdzeniowego zaniku mięśni. To część Programu powszechnych badań przesiewowych, finansowanych przez Ministerstwo Zdrowia.
Takie badanie jest szansą na ‼️wczesne zdiagnozowanie tej choroby i rozpoczęcie leczenia. Jest to rodzaj badania molekularnego, co oznacza, że nie musimy pobierać krwi 👶dziecku.
Rdzeniowy zanik mięśni (SMA) to rzadkie, genetycznie uwarunkowane schorzenie nerwowo-mięśniowe przejawiające się degeneracją neuronów jąder przednich rdzenia kręgowego, co wywołuje postępujące upośledzenie mięśni szkieletowych, w ciężkich przypadkach prowadzącym do śmierci.
Diagnostykę 🔬prenatalną SMA wykonuje się na wczesnym etapie życia płodowego u płodów mających podwyższone ryzyko SMA, na przykład w związku z wystąpieniem choroby u osób pokrewnych.
Jeżeli chciałybyście umówić się na badanie do naszej doktor Marty Berghausen-Mazur, zapraszamy do kontaktu z recepcją naszego szpitala pod ☎️ numerem: 71 333 00 03.