MENU

Laparoskopia ginekologiczna

Zabiegi operacyjne wykonywane laparoskopowo wiążą się z krótszym czasem rekonwalescencji i mniejszymi dolegliwościami bólowymi w porównaniu do metody operacji otwartej. W szpitalu Medfemina wykonujemy pełen zakres kobiecych zabiegów laparoskopowych w cenach od 4.500,- złotych.

Laparoskopia to metoda operacyjna polegająca na wprowadzeniu do jamy brzusznej urządzenia optycznego i ocenie macicy, jajników i jajowodów i sąsiednich narządów. Zabieg operacyjny przeprowadzany jest  za pomocą narzędzi wprowadzonych do jamy brzusznej  przez dodatkowe 2-3 małe rurki. Zabiegi te przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym.

 

Wykonujemy pełen zakres operacji ginekologicznych:

LAPAROSKOPOWE USUNIĘCIE TORBIELI JAJNIKA, LUB GUZÓW JAJNIKA: polega na oddzieleniu (wyłuszczeniu) nieprawidłowej tkanki, która po umieszczeniu w specjalnym worku jest usuwana poza jamę brzuszną i przekazywana do badań mikroskopowych.

 

LAPAROSKOPOWE USUWANIE  ZROSTÓW OKOŁOJAJOWODOWYCH, udrażnianie jajowodów, ocena drożności jajowodów, to zabiegi przeprowadzane w ramach przyczynowego leczenia niepłodności w celu przywrócenia naturalnej budowy i funkcjonowania tych narządów.

 

LAPAROSKOPOWE USUWANIE OGNISK ENDOMETRIOZY dotyczy nie tylko torbieli endometrioidalnych jajników, ale również wszystkich widocznych ognisk tej choroby w obrębie otrzewnej i innych narządów miednicy, mogących być źródłem zaburzeń płodności lub nawracających dolegliwości bólowych.

 

LAPAROSKOPOWE USUNIĘCIE PRZYDATKÓW to usunięcie jajnika i jajowodu.

 

LAPAROSKOPOWE USUNIĘCIE MIĘŚNIAKÓW  polega na wycięciu zmienionego fragmentu macicy z zachowaniem pozostałej części tego narządu. Miejsce po wyłuszczonym mięśniaku jest zeszywane w celu przywrócenia prawidłowych warunków anatomicznych.

 

LAPAROSKOPOWE USUNIĘCIE (AMPUTACJA) TRZONU MACICY polega na odcięciu zmienionego trzonu macicy od szyjki macicy. Narząd jest następnie jest umieszczany w specjalnym worku gdzie jest rozdrabniany (morcelacja) oraz  usuwany poza jamę brzuszną. Takie postępowanie zapobiega rozprzestrzenianiu się drobinek tkanek mięśniaka wewnątrz jamy brzusznej i zapewnia bezpieczeństwo.

 

LAPAROSKOPOWE USUNIĘCIE  MACICY Z PRZYDATKAMI w przypadku nowotworów jest leczeniem radykalnym. W trakcie tego zabiegu mogą  być usuwane i pobierane do badania także węzły chłonne miednicy, w celu dokładnego określenia stopnia zaawansowania choroby i wskazań do ewentualnego dalszego leczenia uzupełniającego.

 

Operacje laparoskopowe charakteryzują się minimalną inwazyjnością. Celem jest szybki powrót do zdrowia. Operacje przeprowadzane są w dniu przyjęcia do szpitala . Często już w następnym dniu  możliwy jest powrót do domu. Nacięcia wielkości około 1 cm umieszczane są w pępku i dwa ponad spojeniem łonowym.

 

tagi: laparoskopia Wrocław, laparskopowe usunięcie macicy, laparoskopowe usuwanie endometriozy, laparoskopowe usunięcie jajnika

Rejestracja (od 8:00 do 21:00): (+48) 71 333 000 3
Rejestracja przez Internet: całodobowa
Facebook Medfemina
Adres Borowska 262, Wrocław