MENU

Blok porodowy i operacyjny

Blok porodowy oraz operacyjny zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszymi, światowymi standardami i trendami dla szpitali kobiecych. Konstrukcja i rozmieszczenie pomieszczeń bloku porodowego i operacyjnego zapewnia naszym pacjentkom maksymalne bezpieczeństwo przy maksimum komfortu zarówno dla nich jak i dla naszego personelu.

BLOK PORODOWY

 

Blok porodowy stanowiący "serce" szpitala Medfemina znajdują się na pierwszym piętrze. Nowocześnie urządzona, obszerna sala porodowa połączona jest z łazienką wyposażoną w hydromasaż. Sala porodowa umożliwia poród rodzinny, do dyspozycji rodziców jest kanapa a także zestaw hi-fi do odtwarzania ulubionej muzyki. Rodząca może przyjmować dowolne pozycje na wygodnym łóżku porodowym lub rodzić na materacu. Do jej dyspozycji są także piłki i worki sako. W celu zapenienia maksymalnego bezpieczeństwa zarówno rodzącej pacjentce jak i noworodkowi sala porodowa została wyposażona w aparat do monitorowania najważniejszych parametrów życiowych rodzącej i noworodka oraz stanowisko do resuscytacji noworodka w przypadku trudności adaptacyjnych lub oddechowych. Dyżurka personelu bloku porodowego znajduje się zaraz obok sali porodowej, w przypadku wystąpienia takiej konieczności mobilizacja zespołu następuje natychmiastowo. Sala porodowa jest klimatyzowana, pod ręką znajduje się także przenośny aparat USG.

SALA CIĘĆ CESARSKICH

Sala porodowa sąsiaduje bezpośrednio z salą cięć cesarskich. W sytuacji kiedy liczy się każda sekunda taki układ bloku porodowego gwarantuje najkrótszy możliwy czas wykonania nagłego i pilnego cięcia cesarskiego. Czas ten, od podjęcia decyzji przez zespół lekarsko-położniczy i rodzącą, do wydobycia dziecka w naszym szpitalu wynosi kilka minut. Poza niezbędnymi, dopracowanymi w każdym szczególe procedurami medycznymi, układ funkcjonalny bloku porodowego jest kluczową kwestia mająca wpływ na wydobycie zdrowego, odpowiednio dotlenionego dziecka w sytuacji komplikacji około-porodowych.

Sala cięć cesarskich wyposażona jest w nowoczesne, ledowe lampy operacyjne, zapewniające nie tylko odpowiednie oświetlenie pola operacyjnego ale także duży komfort pracującego zespołu operacyjnego poprzez minimalne nagrzewanie pomieszczenia sali. Na sali znajduje się także wysokiej klasy aparat do znieczuleń ogólnych, niezbędny w pracy anestezjologa gdy zaistnieje potrzeba wykonania znieczulenia ogólnego operowanej pacjentki. Sala posiada także na wyposażeniu stanowisko resuscytacji noworodka z systemem neo-puff umożliwiającym automatyczne wspomaganie oddechu noworodka z trudnościami adaptacyjnymi. W sali utrzymywana jest stała temperatura i wilgotność a sterylne powietrze doprowadza specjalnie zaprojektowany do tego celu układ wentylacyjny.

BLOK OPERACYJNY

W skład bloku operacyjnego wchodzi obszerna sala operacyjna służąca do wykonywania operacji ginekologicznych: laparaskopowych, histeroskopowych oraz brzusznych i z zakresu ginekologii estetycznej i plastycznej. Do sali przylega pomieszczenie przygotowania pacjenta, myjnia lekarzy oraz magazyny sprzętu operacyjnego. Sala wyposażona jest zgodnie z najnowszymi zdobyczami techniki medycznej: aparat do znieczuleń firmy Draeger umożliwia przeprowadzanie wielogodzinnych operacji w znieczuleniu ogólnym, na wyposażeniu sali jest najnowszej generacji kolumna histerskopowo-laparoskopowa światowego lidera w tej dziedzinie, niemieckiej frmy Storz. Powietrze do sali dostarczane jest przez zamontowany w suficie nawiew laminarny tworzący nieprzpuszczalną, sterylną powietrzną kurtynę wokół stołu operacyjnego. Po zakończeniu operacji pacjentka jest transportowana do, znajdującej się obok, sali intensywnego nadzoru pooperacyjnego gdzie przebywa pod stałą opieką pielęgniarską i anestezjologiczną.

Rejestracja (od 8:00 do 21:00): (+48) 71 333 000 3
Rejestracja przez Internet: całodobowa
Facebook Medfemina
Adres Borowska 262, Wrocław